První písemná zmínka o obci pochází z roku 1343. Ve středověku byly Plenkovice samostatným statkem, existovala tu tvrz.

rozšířené vyhledávání
Mapa webu

Triatlonek 2022

16.7. 2022 Triatlonek

V sobotu 16.8.2022 se v obci Plenkovice konal šestý ročník Plenkovického triatlonku. Tato aktivita si získala velkou oblibu jak mezi místními, tak i přespolními. Zúčastnilo se mnoho závodníků a více jak 200 diváků. Závod byl rozdělen na kategorie dětí do sedmi let, od sedmi do deseti let, od deseti do patnácti, ženy a dospělí chlapi. Všichni závodníci, od dětí až po nejstaršího, závodili jako o život. Odměnou jim byl potlesk přihlížejících a hodnotné ceny včetně pohárů a šerpy pro tři nejlepší.

Vítězové jednotlivých kategoriích: nejmenší do 7 let - Šimonek Kutál, 7-10 let Martínek Podsklan, 10-15 let Jakub Votava. V kategorie ženy Kateřina Illková

Hlavní putovní pohár zůstal přece jen doma (za což jsme opravdu rádi) i když se závodu účastnili i profesionální běžci, a získal ho pan Petr Binder. Všem blahopřejeme!

Počasí přálo, akce se líbila, peklo se prasátko a k snědku byly další pochutiny. Čepovalo se pivo, limo a večer hrála hudba. Už se těšíme na příští rok.

Děkujeme všem sponzorům: Penzion Hotýlek U Pekina, Restaurace Penzion U Tří jasanů, FK dřevěné lišty, Rodinná farma a sýrárna Drozdovi, Stave s.r.o. , Kadeřnictví Dita, Lékárna U svaté Alžběty, Muzeum motorismu Znojmo, Vinařství Tondl, Havlínův mlýn, Janík transport, přátelé Plenkovic, a především obětavým pořadatelům.

Datum vložení: 19. 7. 2022 9:45
Datum poslední aktualizace: 20. 7. 2022 9:24
Autor: Správce Webu