Podzim 2011

I podzimní krajina má své kouzlo a nemusíme chodit či jezdit ani daleko, stačí se jen dívat a všímat si všeho kolem nás. Okolí obce je členité, obklopené rybníky, lesy i poli a přírodní scenérie jsou skutečně krásné. Ne nadarmo mladí lidé chtějí zůstat bydlet v obci a do města se příliš nehrnou. Při toulkách s fotoaparátem jsem zachytila podzimní krajinu od syté zeleně koncem září až po zlatavé a hnědé tóny v říjnu a listopadu.

Po rybníku připlula ke břehu labuť a pózovala na vodě jako modelka na molu.

Letošní úroda plodů a výpěstků se vydařila a patří za ni poděkovat. Paní Peřinková a Hlávková připravily v kostele sv. Vavřince nádhernou výstavu všech plodin – ovoce, zeleniny, ořechů, květin, všeho, co se urodilo. Při mši svaté bylo poděkováno za štědrou úrodu.

There are no images in the gallery.

Lesní plody se vybarvily, dozrály a čekají na sklizeň lesní zvěře či ptáků v zimním období, kdy o dostatek potravy bude nouze.

Pro houbaře nebyla letošní sezóna příliš příznivá, ale podzimní houby jsem vyfotila v celé kráse zasypané listím.

(připravila J. Vybíralová)

10 rad jak na podzim nepropadnout depresím a splínům:

1. Usmívejte se. Mějte na paměti, že pokud se budete hezky usmívat, okolí vám bude oplácet stejnou měrou.

2. Posilujte imunitu. Obranyschopnost proti stresům a nemocím je důležitá, nezapomínejte na vitamíny, minerály a stopové prvky.

3. Nepodceňujte sluneční energii. Sluneční paprsky jsou pro dobrou náladu důležité. Vysvitne-li sluníčko, snažte se vyjít na chvíli ven.

4. Dělejte výlety do přírody. Pozorování přírody zlepšuje vaši schopnost vnímání a zároveň děláte i něco pro zdraví.

5. Buďte aktivní, sportujte. Pokud můžete, vyberte si zajímavý sport, který vás bude bavit a nemusí být zrovna náročný na fyzičku.

6. Odborně prováděná lymfodrenáž a proticelulární masáž, případně další procedury jako teplé zábaly také nejsou na škodu.

7. Zkuste užívat přípravky, které zlepší vnitřní výživu tkání a chrání před nežádoucími změnami (antioxidanty).

8. Poslouchejte oblíbenou hudbu a relaxujte. Dobře vás dokáže naladit i pěkný film nebo knížka.

9. Hledejte pozitiva. I podzim má svou krásu, jen ji najít. Mějte radost z barevného listí, kdy vás neobtěžuje ani horko ani mráz.

10. Vezměte si příklad z dětí. Ty se dokážou bavit za každého počasí.

(převzato z časopisu TV pohoda)

 
Hledat
Líbí se Vám nové webové stránky obce?
 
Banner
Banner
Banner

Obecní úřad Plenkovice

671 51 Kravsko

515 255 143

info@plenkovice.cz

Zajímavé odkazy
Veřejné zakázky

SDH Plenkovice

Jižní Morava Info

Hledat
Líbí se Vám nové webové stránky obce?
 
Banner
Banner
Banner

Obecní úřad Plenkovice

671 51 Kravsko

515 255 143

info@plenkovice.cz

Ubytování Znojmo Dětská hřiště
TOPlist
Dětská hřiště - www.drevoartikl.cz/detska-hriste
Zmrzlinové stroje - www.zmrzlina-stroje.cz Hotel Besední dům Valtice nabízí - hotel Valtice, penzion Valtice, ubytování ve Valticích, restaurace Valtice www.uzeleneho-domu.cz - apartmán v Mikulově, ubytování v Mikulově, ubytování v soukromí v Mikulově Ubytování Mikulov - Penzion MIKULOV - Penzion Euro Ubytování Vranovská přehrada, Vranov nad Dyjí, dovolená Vranovská přehrada - Hotel Vranov J.P.S. – zmrzlinové stroje s.r.o. vám nabízí opravy a servis zmrzlinových strojů. výroba dresů, výroba hokejových dresů, výroba sportovních dresů, výroba cyklistických dresů Penzion Morava Znojmo nabízí - penzion Znojmo, cykloturistika Znojmo, ubytování ve Znojmě, vinařská turistika Znojmo Agra Horní Dunajovice - výkup zemědělských pozemků Znojmo, rotlinná výroba, živočišná výroba, zemědělské služby - Znojmo Penzion u Výra | Penzion ve Znojmě, cykloturistika Znojmo, ubytování ve Znojmě, penzion Výrovice Autokemp Výr Znojmo nabízí - kemp Znojmo, autokemp Znojmo, autokemp Jižní Morava Ubytování Mikulov - Penzion MIKULOV - Penzion Euro Villa Daniela Valtice - www.sklepuvaly.cz Penzion U Hrádku nabízí bydlení v centru Podyjí v blízkosti se nachází Vranovská přehrada a Vranov nad Dyjí. EthicSport - profesionální doplňková výživa sportovců Massagen - Ernstbrunn, Hollabrunn, Laa an der Thaya, Mistelbach, Poysdorf Vlasová kosmetika ColourB4 - ColourB4 vlasová kosmetika - odbarvovač vlasů, narovnávač vlasů, ochrana vlasů Svatby Valtice, Lednicko-Valtický areál Firemní akce, soukromé oslavy, Valtice, Lednicko-Valtický areál Ubytování Valtice, Lednicko-Valtický areál Cykloturistika Valtice, Lednicko-Valtický areál Turistický průvodce Valtice, Lednicko-Valtický areál Valtice Info - ubytování Valtice, restaurace Valtice, vinařství Valtice, cykloturistika Valtice MALÁČ - Zmrzlinový stroj, Cukrářská pec Lainox, Konvektomat Retigo, Zmrzlinová vitrína, Vitrína Scaiola, Poutač na točenou zmrzlinu